Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan Xbox Series X serisi. Microsoft Gaming başkan yardımcısı Phil Spencer tarafından tüm aşamaları tamamlanarak seri üretime tamamen hazır hale geldiği söylendi.

Xbox Series X çıkış tarihi belli oldu

Microsoft Xbox Series X‘in çıkış tarihine ilişkin tüm detayları paylaşmamıştı. Geçtiğimiz gün sürpriz bir şekilde Xbox Series X’in web sitesini güncelleyen Microsoft çıkış tarihini de açıkladı.

Microsoft Gaming’in başkan yardımcısı olan aynı zamanda Xbox’un baş sorumlusu Phil Spencer, Xbox Series X’in seri üretime geçmesi için tüm aşamaları tamamladığını ve %100 hazır olduğunu belirtti. Cihazın seri üretime geçmesi için tamamen hazır olduğunu belirten Spencer piyasaya sunmak için sizden daha sabırsızız sözlerini de ekledi.

Phil Spencer cihazın üzerinde şuan da yeni oyunlar denendiğini ve oyunların Xbox Series X’e optimize edilmesinin sağlandığı söyledi.  Cihazın piyasaya sunulma tarihine kadar konsol üzerinde yeni teknolojilerin de test edileceği belirtildi.

Microsoft, Xbox Series X için ilk etapta fazla oyun veremeyeceklerini söylemişti. Ancak Spencer Xbox ekibinin tamamı bu durumu en aza indirebilmek için çok çalıştıklarını ekledi. Yeni nesil Xbox için çok yakında yeni bilgiler paylaşılacak. Spencer, Xbox Series X üzerinde Xbox tarihini çok daha önemli bir hale getirecek projeler için çalıştıklarını bu projelerin taslakları ve patentlerinin de yakın bir zamanda paylaşılacağı söylendi.

Söylenene göre eski nesillerde olan sorunların Xbox Series X’de olmaması için Xbox ekibi kullanıcılar tarafından yapılan geri bildirimlere çok daha fazla önem verecek. Bunun için ise özel bir ekip oluşturulduğu da eklendi. Xbox Series X’in çıkış tarihinde bir değişiklik olmayacak ve 2020 tatil sezonda piyasaya sunulacak.

Phil Spencer, Xbox Series X’de bulunacak oyunların ve konsolun lansman etkinliklerini yapmakta zorlanacaklarını ancak en iyisini yapmak için kollarını sıvadıklarını söyledi. Covid-19 sebebiyle tüm lansmanların dijital olarak sosyal medya hesapları üzerinden yapılacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilir  Unreal Engine5 için RTX 2070 Süper Yeterli

Xbox’ın yapılacak olan lansmanlarında kullanıcıların bilmediği ancak değişime uğranan bir takım şeyler olduğu yine Spencer tarafından eklendi. Görünen o ki Microsoft belli yerlerde kısıtlamaya gitmiş ve ekibin planlarına kısıtlama getirmiş.

Phil Spencer’ın açıklamarına göre yeni nesil de Xbox, Sony için büyük bir rakip olacak gibi duruyor. Xbox Series X‘in tam çıkış tarihi ve fiyatlandırması hakkında henüz bir açıklama yok ancak yakında olacak olan etkinlikte bu bilgiler paylaşılması bekleniyor.