Riot Games’in birinci şahıs taktiksel nişancılık oyunu olan VALORANT sonunda tam sürümü ile bizlerle buluşacak. Resmi çıkışına yönelik hazırlıkları tamamlanmış durumda. Oyunun rekor kıran kapalı betası 28 Mayıs’ta sona eriyor. Ardından VALORANT 2 Haziran’da resmi olarak oyun tutkunlarıyla buluşuyor.

Valorant bu uzun bekleyişten sonra, 2 Haziran’da sevenleri fakat kapalı betada oynayamayanları için de açılmış olacak. Riot Games, heyecanla beklenen karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu VALORANT’ın 2 Haziran 2020’de dünya çapındaki birçok bölgede ücretsiz olarak çıkacağını duyurdu. Oyunun kapalı beta sürümü 28 Mayıs’ta sona erecek. Rekabetçi 5’e 5 taktiksel nişancılık oyunu VALORANT, resmi olarak çıktıktan sonra, tüm oyuncular ilerleyişlerine en baştan başlayacaklar. Dünya çapındaki diğer yeni oyuncularla mücadele ederken onlarla aynı anda ilerleyecekler.

 

Riot Games’in VALORANT oyununun Baş Yapımcısı olan Anna Donlon, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Amacımız VALORANT’ı en kısa sürede en fazla bölgeye ulaştırmaktı; dolayısıyla 2 Haziran’da bunu yapabileceğimiz için çok heyecanlıyız. Ekipçe küresel VALORANT topluluğuna onlarca yıl boyunca hizmet sunmamız için, bu önemli adımı dört gözle bekliyoruz. Bu, birlikte çıktığımız yolculuğun sadece başlangıcı” dedi.

Oyun ekibinin daha önce de açıklama yaptığı üzere, oyunun resmi çıkışıyla birlikte yeni oyun içerikleri, yeni oyun modları, yeni ajanlar ve haritalar da oyuna eklenecek. Riot Games ayrıca artan oyuncu taleplerini karşılayabilmek amacıyla yakın dönem yol haritasında yeni oyun sunucuları eklemeyi ve böylelikle bu oyunun gecikmelerini azaltmayı da öncelikleri arasına aldı. 2 Haziran’da oyun sevenleriyle buluşacak. Bakalım bizi oyun ile ilgili neler bekliyor.

İlginizi Çekebilir  ESPN Esports'un Büyük Valorant Turnuvası 20 Nisan'da!