Uzun süredir üzerinde çalışılan Red Dead Redemption 2 Türkçe yamasının’lik kısmı geride kaldı. RDR2 Türkçe yama çalışması çok yakında bizlerle olacak.

Red Dead Redemption 2 Türkçe yama çalışmasında artık son düzlüğe girildi. Büyük bir ekip tarafından uzun süredir üzerinde çalışılan yama projesinin %81’lik kısmının geride kaldığı belirtildi. Çeviri işlemi planlandığı gibi giderse yama çalışması çok yakında bizlerle olacak.

Bildiğiniz gibi bu tarz oyunlarda İngilizce bilgisi oldukça önemli oluyor. Yani oynadığımız yapımları, İngilizcemiz iyi bile olsa kendi dilimizde deneyimlemek ve tamamen anlayarak oynamak oldukça önemli. Red Dead Redemption gibi büyük bütçeli ve hikaye anlatımı oldukça önemli olan oyunlarda, bu durum çok daha önemli.

Red Dead Redemption 2

Daha önce birçok projeye imza atan Anymous Çeviri grubu bir süredir RDR2 Türkçe yama projesi üzerinde çalışıyor. 2 milyona yakın kelime ve 650 bin satırdan oluşan çeviri için 50 kişilik bir ekibin çalıştığı da yama ekibi tarafından belirtilmiş. Oyundaki hikayenin gidişatı, diyaloglar ve ekstra görevler derken çalışma tamamlandığında Türkçe yama konusundaki en büyük işlerden birisi de olacak.

Proje Başlangıç Tarihi: 10.12.2019

Yama Ücreti: Belirsiz

Çeviri Yüzdesi %81

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 hakkında

GTA serisi dışında L.A. Noire ve Bully gibi oyunlar ile birlikte büyük bir hayran kitlkesine sahip olan Rockstar games imzasını taşıyor. Red Dead Redemption 2, hikaye olarak oyuncuları ilk oyunun öncesine götürüyor.

Amerika, 1899. Kanun adamları son haydut çetelerini avlarken vahşi batı döneminin sonu başlamıştır. Teslim olmayanlar veya direnenler, öldürülür. Western kasabası Blackwater’da kötü sonuçlanan bir soygundan sonra, Arthur Morgan ve Van der Linde çetesi kaçmak zorunda. Federal ajanlar ve ülkenin en iyi ödül avcıları hevesle peşlerine düşmüştü. Çetenin hayatta kalabilmek için Amerika’nın engebeli toprakları boyunca soygun, hırsızlık ve dövüş ile ilerlemesi gerekli. Derinleşen bölünmeler çeteyi parçalara ayırma tehdidi doğururken, Arthur kendi idealleri ile kendisini büyüten çeteye sadakati arasında bir seçim yapmalı.

İlginizi Çekebilir  Elder Scrolls: Blades 'in Switch Sürümü Yayınlandı

 

 

.