PUBG PC sürümü için hazırlanan 7.2 kodlu güncellemesi ile dereceli mod duyurulmuştu.

PUBG’nin yeni güncellemesi PC canlı sunucularına 20 Mayıs tarihinde, konsol ve Stadia canlı sunucularına ise 26 Mayıs tarihinde geliyor. Mücadeleyi şimdiden deneyimlemek isteyenler için, PC test sunucuları açıldı bile.

PUBG

Dereceli Mod: Dereceli Mod tüm aksiyonun yeni bir sistem ile ödüllendirilmesi ile rekabetçi kurallarla oynayacak oyuncular için getirilen en güçlü yeniliklerden biri. Bot rakipler Güncelleme 7.2’ye eklenecek fakat Dereceli modda Botlar yer almayacak. Bu modda oyun toplam 64 kişi ile oynanacak, kırmızı alan olmayacak ve ganimetler her zamankinden daha hazır bir şekilde oyuncuları bekliyor olacak. Bu da Hayatta Kalma Unvanı’na “elveda” demek oluyor (istatistikler korunacak) fakat Dereceli Modda ödüller de yağmaya devam edecek.

Hedefler

  • PUBG Esports gibi PUBG’deki yetenekleri ölçmenin resmi yolu.
  • Oyunculara yeteneklerini ve durumlarını birbirlerine göstermeleri için yeni yollar sunmak.
  • Sadece ciddi PVP rekabeti için özel olarak ayarlanmış bir ortam sağlamak.
  • Normal maçlardan ayrı bir sıralaması olan, kurallarının ve ayarlarının bağımsız olarak gelişmesine izin veren ayrı bir maç deneyimi sağlamak.
  • Özel bir Dereceli lobi ve oyun sonrası ayrıntıları sunarak Dereceli oyun için farklı bir atmosfer sağlamak.
  • Belirli bir sezonun Dereceli oyuncuları için ayrılmış yeni benzersiz sezonluk ödüller kazanmak.
  • Dereceli oyunların ve skor tablosunun bütünlüğünü korumaya yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir sistem tanıtmak.

 

 

Sezon boyunca Sıra Seviyenizi ve Bölümünüzü artıracak veya azaltacak RP kazanacaksınız ve sezon sonunda tırmandığınız en yüksek konuma göre ödüllendirileceksiniz. Dereceli Mod, PUBG Esports’ta kullanılan SÜPER ayarlarını kullanacağından, sıralanan maçlarda 64 oyuncu ve manga “(bir, iki veya üç oyuncu) yer alacak. Bu, daha önce yağmalamanın daha kolay olacağı ve endişelenecek kırmızı bir bölge olmadığı anlamına gelir. Erangel, Miramar ve Sanhok haritaları kullanılacak – pro devresinde kullanılanlarla aynı. Botlar da olmayacak.

İlginizi Çekebilir  PUBG Corp'dan her takıma 20.000 dolar!

Ödüllere gelince, Altın V veya daha yüksek olanlara sıralı bir cilt seti verilecektir. Bu kaplamalar her sezon değişecek, ancak farklı bir Sıralı estetiği paylaşacak, böylece övünme hakları için iyi olacak. Yerleşim maçlarını bitiren oyuncular benzersiz bir isim plakası ve amblem alırlar ve her bölgedeki en iyi 500 oyuncu kendi oyunlarında biraz daha fazla para kazanır. Season Pass Görevleri Dereceli Maçlarda da yapılabilir.