Sony, Haziran ayında yapacağı sunum ile birlikte bir çok Playstation 5 oyununu göstereceğinin sinyallerini vermeye başladı.

Sony’nin Haziran ayında yapması beklenen etkinlikte çok sayıda Playstation 5 oyunu göstereceği belirtiliyor. VentureBeat’te yazar olan Jeff Grubb tarafından söylenene göre Sony, 4 Haziran tarihinde  bir etkinlik gerçekleştirecek ve etkinlikte adeta bir düzine Playstation oyunu gösterecek. Planlanan bu etkinliğin tarihi henüz resmi olarak doğrulanmadı ancak Jeff Grubb’a göre 4 Haziran, Jason Schreier’e göre Haziran ayının ortalarında düzenlenecek.

Playstation 5 Oyunları Haziran Ayında Gösterilecek

Playstation’un resmi dergisinin Haziran ayında yayınlanacak sayısında Playstation 5 oyunlarının ve yeni nesil de oyunların nasıl çalışacağı hakkında yeni ve detaylı bilgiler paylaşacak.

Sony’nin yapmayı düşündüğü etkinlik hakkında bazı söylentiler var. Söylentilere göre iki farklı etkinlik olacak. Bu etkinliklerin ilki yaz ayı olan Haziran ayının başında olacak. Yaz ayının başlarında yapılacak olan etkinlikte Sony, birinci ve üçüncü parti Playstation 5 oyunlarına odaklanacak. İkinci etkinlik ise yaz ayının sonu olan Ağustos ayının ortaların da olacak. Bu etkinlikte Playstation 5 ile Playstation 4 oyunları tanıtılarak gösterilecek.

Konu ve etkinlikler hakkında Sony Interactive Entertainment tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak Jeff Grubb ve Jason Schreier’in söylediklerini göz önünde bulundurursak verilen tarihlerin doğru olabilmesin ihtimali çok yüksek. Çıkan söylentilerin kaynaklarına göre iki etkinliğin olacağı Sony Interactive Entertainment’e yakın bir bir isim tarafından yapılmış ancak isim verilmemiş.

Playstation 5

Sony Interactive Entertainment en son Playstation 5’in kontrolcüsü olan DualSense‘i tanıttı. Yeni nesilin kontrolcüsü yeni özellikler ile birlikte gelecek. Dokunsal geri bildirim özelliği sayesinde yağmur yağış hissiyatını kontrolcü üzerinde daha etkin ve gerçek bir şekilde hissetmemizi sağlayacak. Dokunsal geri bildirimin bir diğer özelliği ise kumlu bir yüzeyden yürerken veya çamurlu bir yüzeyde araba sürerken ki yüzey hissiyatlarını tamamem hissetmemizi sağlayacak. Bu özelliğin sunduğu imkanlar bununla da sınırla kalmayacak ve oyunlarda olan bir çok çevresel faktörleri oyunculara hissettirererek uyaracak.

İlginizi Çekebilir  Sanal Gerçeklik Gözlüğüne Yakın Bakış

DualSense ve Playstation 5‘in fiyatlandırılması hakkında henüz bir bilgi yok ancak konsol için ön görülen tahmini fiyat 499$ olarak düşünülüyor. Playstation 5 bu sene sonunda raflarda ki yerini alacak.