Intel, Killer ağ kartı üreticisi olan Rivet Networks açıklanmayan bir miktar karşılığından satınalındı. Bu ikili daha önce iş ortaklığı yapıyordu.

Intel, son yıllarda içerik üretimi konusunda işlemcilerinde istenilen performansı gösteremesede oyun konusunda hâlâ zirvede. AMD‘nin bazı dönemlerde rakibini yakaladığı olsa da Intel 10. nesil işlemcileri ile tekrardan en güçlü oyun işlemcisini üreten firma olduğunu kanıtladı. Bugün ise Intel iş birliği yaptığı Rivet Networks‘ü satın alıyor. Rivet Networks, oyuncular için ürettiği killer kablolu ve kablosuz ağ çözümleri ile tanınıyor.

Büyük firmalar sık sık daha küçük firmaları satın alırlar. Bunlar çoğu zaman haber olmaz hatta bazıları hiç duyulmadan yok olabilir. Genelde bu gibi durumlar satın alan tarafın belirlediği detaylardır. Eğer satın alımı bir reklam olarak kullanmak istiyorlarsa bunu yapmak oldukça basit ve masrafsız olur. Bu seferkinde hangisinin olduğuna ise sizin karar vermeniz gerekiyor. Rivet Network oyunlarda gecikme değerlerinin düşürülmesi için elinde pek çok teknoloji bulundurmakta.

Rivet Networks

AMD demişken, Intel’in 10. nesil işlemcilerinin piyasa çıkmasıyla beraber AMD’nin işlemcilerinde fiyat konusunda indirime gittiğine yönelik bilgiler var. Henüz resmi bir gelişme yok fakat dünya genelinde AMD işlemcilerde özellikle Ryzen 3900X modelinde ciddi bir indirim gözlemleniyor. İşlemcinin 400 dolar seviyelerine kadar gerilediğini yer yer yakalamak mümkün. Elbette bu indirimlerin ülkemize yansımasının dolar kurundan dolayı kısa vadede pek mümkün olacağını söylemek yanlış olur.

Satın alma işleminin ne kadara mâl olduğu konusunda bir bilgi yok. Ürünlerin Intel işlemciler ile daha verimli çalışmaları için bir gelişme gelecekte yapılır mı belli olmaz. Ya da Intel işlemcili anakart modelleri içinde bazı yeni birliktelikler gerçekleştirilebilir. Bu ya da buna benzer olasılıkların hepsi AMD’nin elini güçsüzleştirecek gelişmeler.

İlginizi Çekebilir  Monster Notebook Tüm Dünyada Aynı Anda Satışta