Gamescom 2020, Dijital Olarak Sevenleri İle Bulaşacak!

Gamescom 2020 korona virüs salgını nedeniyle bu yıl tamamen dijital olacağını açıkladı. Video oyun ticaret fuarı Gamescom 2020‘nin korona virüs salgını nedeniyle bu yıl tamamen dijital gerçekleştirileceğini belirtti. Geçtiğimiz günlerde Ubisoft’un başarılı sonuç almasıyla başlayan dijital konferanslara talep artıyor. Avrupa’nın en büyük oyun fuarı olan Gamescom da dijital konferans yapacağın bütün takipçilerine duyurdu.

Oyun fuarı 27 Ağustos’ta Geoff Keighley ile beraber canlı bir açılış gecesiyle karşımızda olacak. Görüntüleyenler programı kontrol edebilir, yayın akışlarını görebilir ve ana merkezden bilgi alabilir durumda olacaklar. Hayranlar, ana merkez üzerinden içerik yaratıcısı, espor, cosplay, indie oyunlar ve ürünler gibi çeşitli oyun dünyasına ait alanları görme şansına da sahip olacaklar. Buna ek olarak, bu yıl tüm indie başlıklarının açıklanacağı Awesome Indies gibi olan çeşitli formatlar da ortaya çıkarılacak. Daily Show kategorileri, olayları kendi biçimlerinden bahsedecek ve genişletecek ve oyun şirketlerinin ve ortaklarının günlük olarak gösterileri ve promosyonları olacaktır.

En iyi geliştiricilerle gamescom stüdyosunda görüşülecek ve ardından en son gelişmeler hakkında arka plan bilgileri paylaşılacak. Devcom, oyun geliştirme içeriğine odaklanacak. Organizasyon, devcom’un oyun geliştiricileri için tüm yıl boyunca çeşitli konuşmalar, şovlar veya ustalık programları sunacağının haberini verdi. 30 Ağustos’taki kapanış şovunda, gamescom 2020’nin öne çıkanlarının bir özeti ve gamescom ödülünün Best of Show ile sunumu yer alacak.

İlginizi Çekebilir  Maka, Heretics'in Potansiyeline Ulaşmadığına İnanıyor!

Ana etkinliğin de yanında, gamescom kendi etkinliklerini ve promosyonlarını gerçekleştirecek birçok resmi ortakla birlikte çalışacaktır. Bu etkinlikler oyun alanlarında ve gamescom’un gösteri formatlarında bir arada olacaklar. Gamescom 2020, 27-30 Ağustos tarihleri arasında dijital platformda bizlerle olacak.